SECURE SOLUTIONS

Warto wiedzieć

Czy Policje wciąż można podsłuchać?

Wielokrotnie podkreślaliśmy powszechność sprzętu inwigilacyjnego. Nawet Policja mimo oficjalnego zarządzenia Komendanta Głównego Policji wciąż używa systemów komunikacji radiowej, które można podsłuchać za pomocą prostego analogowego skanera częstotliwości.

Czytaj dalej
Spółdzielnia Mieszkaniowa - nieoczekiwane miejsce posłuchu?

Kolejny przykład z życia codziennego świadczący o popularności i dostępności urządzeń podsłuchowych. Tym razem w Trójmieście zgłoszono znalezienie urządzeń podsłuchowych w pomieszczeniach spółdzielni mieszkaniowej

Czytaj dalej
Pegasus - czy na prawdę jesteśmy bezbronni?

W Internecie znajduje się wiele ciekawych artykułów na temat sprawdzonego oraz prawdopodobnego funkcjonowania oprogramowania Pegasus (NGO). Jeśli oprogramowanie wykorzystuje luki w bezpieczeństwie systemów operacyjnych czy też samych urządzeń to wydaje się, iż jesteśmy bezbronni.

Czytaj dalej
Bezwzględność świata polityki - Sławomir Neumann

Po raz kolejny z mediów dochodzą nas informacje o inwigilacji prowadzonej przez przyjaciół i wrogów w świecie polityki. Pokazuje nam to jak ważne jest zabezpieczanie się przed podsłuchami podczas spotkań nawet w gronie zaufanych osób. [foto PAP]

Czytaj dalej
Prywatność w podróży

Okres wakacji sprzyjał rodzinnym wyjazdom. Ostatni kwartał roku niesie dla branży ICT czas nieustannych podróży. Zwracajmy uwagę na przewody zasilające nasze telefony, nowy sprzęt w samochodzie, nietypowe urządzenie zainstalowane w hotelowych łazienkach czy sypialniach, nawet w samolocie powinniśmy zachować czujność.

Czytaj dalej
Kamery inwigilujące wokół nas

Istniejący oraz nowo pojawiający się sprzęt w środowisku naszej pracy oraz w domu powinien wzbudzić nasze zainteresowanie. Kamery inwigilujące mogą być instalowane w dowolnym urządzeniu. Długopis, zegar, wentylator, czujka dymowa czy żarówka stanowią potencjalne źródło podglądu i podsłuchu.

Czytaj dalej
Szpiegowski sprzęt na wyciągnięcie ręki

W przeszłości mikrosprzęt do podsłuchów i nagrywania był drogi i trudno dostępny. Większość z nas mogła mieć z nim styczność co najwyżej w mediach lub filmach. Dziś jednak nowoczesne technologie czy tzw. „sprzęt szpiegowski”, jak urządzenia podsłuchowe czy sprzęt do nagrywania z ukrycia, są na wyciągnięcie ręki .

Czytaj dalej
Błąd usługi Apple'a pozwala na podsłuchiwanie użytkowników

Błąd usługi wideorozmów FaceTime w urządzeniach Apple pozwala na podsłuchiwanie użytkowników z wykorzystaniem mikrofonu i kamerki w telefonie jeszcze przed odebraniem połączenia - poinformował we wtorek serwis Tech Crunch.

Czytaj dalej
Polska na podsłuchu. Służby mogą podsłuchiwać nawet 10 tys. obywateli!

Coraz więcej Polaków może być objętych podsłuchem przez służby. W 2015 służby specjalne podsłuchiwały 5431 obywateli, w 2016 roku 5881, w roku 2017 aż 6402. Z danych policji wynika, że liczby te mogą sięgać nawet 9725.

Czytaj dalej
Jak podsłuchać kogoś z iPhonem? Wystarczy "grupowo" zadzwonić przez FaceTime

Jeśli na widok dzwoniącej osoby mruczycie coś pod nosem, bo nie macie ochoty z nią rozmawiać… to mamy nadzieję, że nie jesteście posiadaczami urządzeń Apple, a wasz znienawidzony rozmówca nie korzystał z Facetime. Bo jeśli tak, to wasze mruczenie mogło być przez niego usłyszane.

Czytaj dalej
Taśmy, seks i polityka

Podsłuchiwanie i podglądanie przeciwników – zwłaszcza w alkowach – staje się w Gruzji coraz powszechniejszą metodą walki o władzę.

Czytaj dalej
Podsłuchiwanie bielskich biznesmenów. Sąd wydał wyrok

Marek F. usłyszał wczoraj wyrok za założenie podsłuchu w bielskich spółkach węglowych.

Czytaj dalej
Podsłuch w siedzibie SLD? Prokuratura w akcji

Mikrofon z baterią znaleziono pod krzesłem w kieleckiej siedzibie SLD. Nie ujawniono, czy był to podsłuch - sprawą już zajęła się prokuratura.

Czytaj dalej
Zarzuty dla biznesmenów za podsłuchiwanie władzy

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obu mężczyzn w środę. Dziś postawiono im zarzuty - dowiedziała się "Wyborcza".

Czytaj dalej
Niemcy coraz ostrzej: podsłuchiwanie to przestępstwo

Niemiecki rząd zaostrzył krytykę pod adresem USA w związku z zarzutami dotyczącymi rzekomego inwigilowania kanclerz Angeli Merkel przez amerykańskie służby wywiadowcze. Podsłuchiwanie jest przestępstwem - powiedział szef MSW Niemiec Hans-Peter Friedrich.

Czytaj dalej