Co raz więcej spółek giełdowych zamawia usługę sprawdzenie pomieszczeń. Kluczowe stają się spotkania na których zespoły przygotowują raporty bieżące. Dokumenty te służą do przekazywaniu informacji o wszystkim co dzieje się w spółce a co w znaczny sposób mogłoby wpłynąć na cenę lub wartość notowań. W przypadku ujawnienia informacji poufnych przed publikacją emitenci mogą spotkać się z sankcjami administracyjnymi, odpowiedzialnością cywilną jak i karną.
W ramach konsekwencji administracyjnych, papiery wartościowe mogą zostać wykluczone z obrotu na rynku regulowanym jednocześnie może zostać nałożona kara pieniężna do wysokości jednego miliona złotych.
Równocześnie może grozić odpowiedzialność cywilna (art. 98 ustawy o ofercie publicznej) zmuszająca do naprawy szkody wyrządzonej przez udostępnienie informacji. Uniknięcie odpowiedzialności możliwe jest w tym przypadku gdy wykaże on, iż nie ponosi winy czyli dokonał należytej staranności aby dane nie wypłynęły.
Skutkiem karnym ujawnienia informacji poufnej lub jej wykorzystania jest grzywna do 5 milionów złotych oraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.